Klub Karate Full Contact
+48 668 817 063
www.karateklub.pl
biuro@karateklub.pl


Opublikowano

O klubie

 


(Shihan Jacek Baranowski 5 Dan założyciel i Prezes Klubu Karate Full Contact)

          Samodzielna działalność Klubu rozpoczęła się na przełomie roku 1997/1998 w Wałbrzychu gdzie powstał Klub Karate którego założycielami byli Jacek Baranowski i Joanna K. Pod nazwą "Szkoła Karate Kyokushinkai". Zajęcia Klubu prowadzone były w Wałbrzychu, Głuszycy, Świebodzicach. Później od roku 2000 w wyniku zmiany organizacji i wejście naszego klubu w struktury WKO Shinkyokushinkai, Klub został przekształcony i powstał pod nazwą "Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony Jacek Baranowski", a następnie jako stowarzyszenie kultury fizycznej pod nazwą "Klub Karate Shinkyokushinkai "Samuraj". Zajęcia prowadzone były w Wałbrzychu gdzie działalność klubu obejmowała swoim zakresem dzielnice Podgórze, N. Miasto, Stary Zdrój, Piaskową Górę, Podzamcze, B. Kamień oraz dodatkowo w Głuszycy i w Boguszowie.


(Trening ns sali gimnastycznej SP nr 7 dzielnica Podgórze, Wałbrzych 1998)


(Wałbrzych 1998 rok)


(Grupa Głuszyca 2000 - 2005)


(Grupa Wałbrzych Podzamcze 2003 - 2005)


(Wałbrzych 1998)

Klub by nie istniał bez wielu działaczy klubowych, rodziców i zawodników. Niektórzy z nich są związani z naszym klubem do dzisiaj. Jednym z nich jest sensei Roman Czaja, który był i jest inicjatorem założenia klubu Karate w Wałbrzychu od początku jego istnienia. 


(na zdjęciu od lewej J. Baranowski,  R. Czaja)


(Wałbrzych, od lewej J. Baranowski, Sławomir R., R. Czaja, Tomasz B., A. Mroszczyk)


(Sempai Anna Baranowska, i Sensei Jacek Baranowski Łeba 1999)

          Do dzisiaj trenuje i działa w klubie również sensei Artur Mroszczyk, który jest jednym z pierwszych uczniów naszego klubu. Dzisiaj sensei Artur posiada czarny pas i był reprezentantem kraju na wielu międzynarodowych turniejach w tym Mistrzostwach Europy.


(Sensei A. Mroszczyk 1 Dan)

          W działnosć klubową zaangażowani sa rodzice. Nie brakuje też wieloletnich zawodników i działaczy, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju klubu, i wspierają klub od  początku powstania Shinkyokushin w Polsce i Naszego Klubu.


(na zdjęciu od prawej; Allan B., Maciej B., J. Baranowski)

 W roku 2002 W Szwajcarii w miejscowości Baar Sensei Jacek Baranowski podczas obozu w Szwajcarii zdawał Europejski egzamin na stopień 3 Dan. Jednymi z głównych prowadzących był Shihan Peter von Rotz 6 Dan, Shihan Akira Masuda 6 Dan. 


(Szwajcaria Baar 2002)


(Szwajcaria 2002, po egzaminie na stopien 3 Dan)          

          W 2003 roku, podczas Mistrzostw Świata  w Tokio Sensei Jacek Baranowski zdał pomyślnie Japoński egzamin na 3 Dan. W tym samym roku na świat przyszła córka Alicja Baranowska jako najmłodsza Karateczka Shinkyokushin w Polsce. 


(Letni Obóz Karate Shinkyokushin, na zdjęciu Alicja Baranowska, Pogorzelica 2004 rok)

Również w 2003 roku Sensei Jacek Baranowki uzyskał tytuł Branch Chief (szef gałęzi) World Karate Organization Shinkyokushinkai. Klub miał wiele sukcesów krajowych i zagranicznych. Jednym z nich było zajęcie 3 miejsca podczas Międzynarodowych Mistrzostw Litwy w 2002 roku przez Martę W..


(Mistrzostwa Litwy 2002, na zdjęciu Marta W. 3 miejsce, sensei Jacek Baranowski, sensei A. Svesnikov)

          Sukcesy również były w Niemczech podczas Brandenburgia Cup, w którym to turnieju zawodnicy uczestniczyli corocznie. 


(Niemcy Brandenburgia Cup 2004) 


(Niemcy Brandenburgia Cup 2005 II miejsce Ewelina W. III miejsce Marta B.) 

Podczas zawodów w Szwajcarii w roku 2003 również jako jeden z nielicznych klubów w Polsce odnieśliśmy sukces i wróciliśmy z medalami. 


(Szwajcaria Lucerna 2003)

 Podczas Mistrzostw Polski Karate Shinkyokushinkai zawodnicy naszego Klubu stawali na podium wielokrotnie. 


(Katowice 2006, Mistrzostwa Polski Karate shinkyokushinkai)


(Katowice 2006, Mistrzostwa Polski Karate shinkyokushinkai )


(Alicja Baranowska 1 miejsce w Międzynarodowej Lidze Czeskiej)

          Nieprzerwalnie od 1998 jako klub uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach w Kraju i zagranicą. Pierwsze seminarium szkoleniowe pod kierunkiem Shihan Kenji Midori (Prezydent World Karate Organization) nastąpiło w roku 2001 podczas międzynarodowego seminarium w Belgii. Od tego czasu nasze Karate wiedzie wyłącznie tradycyjną Japońską ścieżką.


(Belgia 2001, Shihan Kenji Midori, Sensei Jacek Baranowski)

          Karate Shinkyokushin w Klubie MKS Szczawno-Zdrój.  Sekcja Karate w MKS Szczawno-Zdrój powstała w roku 2010 z inicjatywy ówczesnego Burmistrza Szczawna-Zdroju Pana Tadeusza Wlaźlaka. Pod szyldem MKS Szczawno-Zdrój zawodnicy reprezentowali naszą grupę na arenie krajowej i międzynarodowej do roku 2015. Początkowo klub prowadził zajęcia w Domu Wczasowym Magnolia w Szczawnie-Zdroju, później na sali gimnastycznej Miejskiej Szkoły Podstawowej przy ul. Sienkiewicza 28 w Szczawnie-Zdroju.


(Szczawno-Zdrój sala treningowa "Dojo Magnolia")


(wspólny trening w Szczawnie-Zdrój z Prezydentem Czeskiej Organizacji Karate Shinkyokushin Shihan Jiri Zofcin, Szczawno-Zdrój 2012)

          W 2015 roku z inicjatywy instruktorów, działaczy Klubu,  rodziców,  i zawodników podjęto decyzję o wyodrębnieniu działalności Karate Shinkyokushin z MKS Szczawno-zdrój. Głowne założenia nowego  klubu sportowego pod nazwą "Klub Karate Full Contact" było promowanie dyscypliny Karateco jest zgodne z ideą naszej organizacji WKO, dążenia aby Karate zostało włączone jako dyscyplina olimpijska do Olimpiady, jako  Karate pełnokontaktowe (Full Contact).  Niestety w latach 2015 - 2016 po ponad 5 latach działalności na rzecz gminy Szczawno-Zdrój, nasza grupa nie otrzymała wsparcia nowego Burmistrza na dalszą działalność w Szczawnie-Zdroju. Problemy z uzyskaniem dostępu do sali gimnastycznej, spowodowały ponad roczną przerwę w prowadzeniu zajęć karate, i przekreśliły ostatecznie szansę na dalszą realizację zadań w Szczawnie-Zdroju.

          Klub podczas swojej działalności organizował wiele imprez sportowych między innymi Mistrzostwa Polski Karate Shinkyokushinkai, Międzynarodowe Mecze Karate oraz Szczawieński Puchar Sudetów, który był uznany za jeden z najciekwaszych turniejó w Polsce ze względu na niepowtarzalny klimat orgnizacji turnieju na wolnym powietrzu w klimacie uzdrowiska Szczawna-Zdroju. Również z inicjatywy naszego klubu powstała Dolnośląska Liga Karate, która była pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce, która obejmowała cykl turniejów regionalnych. W inicjatywie tej wzięło udział ponad 600 zawodników każdego roku.


(Szczawno-Zdrój Puchar Sudetów 2011)


(III Puchar Sudetów, Szczawno-Zdrój 2014)

Gwiazdkowy turniej Karate. Klub również organizował coroczne spotkanie z mikołajem podczas organizacji "Gwiazdkowego Turnieju Karate". Spotkania z św. Mikołajem kończyły się szerokim uśmiechem na twarzach najmłodszych uczestników z powodu licznych prezentów, które św. Mikołaj wręczał wszystkim uczestnikom turnieju. Honorowy patronat nad turniejami obejmował Burmistrz Miasta Szczawno-Zdrój Pan Tadeusz Wlaźlak. 


(Szczawno-Zdrój, "Gwiazdkowy turniej Karate" 2013)

          Od początku, działalność klubu związana jest z Shihan Jackiem Baranowskim posiadającym obecnie 5 Dan. Shihan Jacek Baranowski jest oficjalnym reprezentantem (Branch Chief) World Karate Organization z siedzibą w Tokio. Nasze doświadczenie to ponad 15 lat działalności klubowej i ponad 30 lat doświadczenia instruktorów i zawodników. Ten niezaprzeczalny bogaty dorobek obfituje w sukcesy klubu. Nasi zawodnicy zajmują czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski, oraz w wielu międzynarodowych turniejach, ogółem zawodnicy zdobyli ponad 200 medali. W klubie ćwiczą medaliści Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy. Treningi w Klubie prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską, która posiada stosowne uprawnienia instruktorskie, a sam Klub posiada licencję Polskiego Związku Karate (PZK), Polskiego Związku Kicboxingu (PZKB). Zajęcia Karate są prowadzone dla dzieci od 5 lat, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych w grupach sportowych i rekreacyjnych dla dorosłych.


(sensei Karolina  1 Dan)

W dorobku działalności Klubu są liczne czarne pasy, w sumie wypromowano w klubie ponad 13 czarnych pasów.


(grupa czarnych pasów Szczawno-Zdrój 2011)


(Polish Open Wrocław 2011 rok, na zdjęciu od lewej Sensei Karolina C. II miejsce (Junior -55 kg))

Nasz klub może się również poszczycić  zdobytymi medalami podczas XXVII Mistrzostw Europy Karate Kyokushin 29-30.11.2013 Legnica. Podczas tego prestiżowego turnieju Karate organizowanym przez Polski Związek Karate srebrny medal dla Polski wywalczył Adrian D., a brązowy medal Julia P.


(na zdjęciu Adrian D. i Julia P. z trenerem Jackiem Baranowskim podczas XXVII Mistrzostw Europy Karate Kyokushin 29-30.11.2013 Legnica

Jednym z wielkich przyjaciół klubu jest Shihan Jiri Zofcin z Czeskiej Republiki, który od lat wspiera naszą działalnośc klubową. Wspólnie uczestniczymy w organizowanych przez nasze organizacje inicjatywach takich jak obozy letnie czy turnieje organizowane w naszych regionach.


(na zdjęciu od lewej Shihan Jiri Zofcin, Shihan Jacek Baranowski)

Klub posiada wiele sukcesów, a zawodnicy i działacze klubu zdobyli wiele wyróżnień. W 2013 nasz zawodnik zajał II miejsce w 54 plebiscycie sportowym organizowanym przez NWW i Tygodnik Wałbrzyski. 

W roku 2014 Adrian D. zajął I miejsce za najlepszy debiut sportowy w roku 2014 w 55 plebiscycie sportowym organizowanym przez NWW i Tygodnik Wałbrzyski. Z kolei podczas tego samego plebiscytu Shihan Jacek Baranowski zajął II miejsce w kategorii najlepszy trener roku 2014.


(na zdjeciu od praweej Adrian D. z trenerem Jackiem Baranowskim)
 

Czarne pasy. W dniu 24 czerwca 2014 w Dojo w Szczawnie-Zdroju, odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie Dan.

 

Klub też organizowal wiele ciekawych obozów sportowych w których licznie uczestniczyli nie tylko zawodnicy klubu.

 

W sobotę, 22 marca 2014 w Hali Sportowej MOSiR-u w Dzierżoniowie odbyły się XXXIII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin pod patronatem Polskiego Związku Karate. Po zaciętych walkach Karolina C. zajęła 3 MIEJSCE w kategorii -55 kg.


(Dzierżoniów Makroregion Dolnośląski 22.03.2014  na zdjęciu od prawej Karolina C. i trener J. Baranowski)
 


(Dzierżoniów Makroregion Dolnośląski 22.03.2014  na zdjęciu na podium od prawej 3 miejsce Karolina C.)
 

W dniu 28.03.2014 na zaproszenie Burmistrza Szczawna-Zdroju Pana Tadeusza Wlaźlaka w Urzędzie Miejskim w Szczawnie-Zdroju odbyło się uroczyste spotkanie z zawodnikami, trenerem i rodzicami. Podczas spotkania zostali wyróżnieni najlepsi zawodnicy MKS-u, którzy w roku 2013 zajęli najwyższe wyniki sportowe. Wśród wyróżnionych zawodników sekcji karate znaleźli się:
Adrian D. - ktory zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin (Legnica 2013), Julia P. - ktora zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin (Legnica 2013),
Karolina C.- ktora zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w Kickboxingu w K-1 oraz reprezentowała Szczawno-Zdrój podczas Mistrzostw Europy w Kick-boxingu (Krynica-Zdrój 2013).
Wyróżniony został również Trener sensei Jacek Baranowski , który otrzymał podziękowania za przygotowanie zawodników.


(spotkanie w Urzędzie Miejskim z Burmistrzem Szczawna-Zdrój Panem Tadeuszem Wlaźlakiem podczas wręczania nagród za wyniki sportowe 2014)

(na zdjęciu od prawej J. Baranowski, Karolina C., Adrian D., Julia P.)


(list gratulacyjny Burmistrza Szczawna-Zdrój Pana T. Wlaźlaka)


Nagrody i wyróżnienia w Starostwie Powiatowym.
Sensei Jacek Baranowski otrzymał również w dniu 31 Marca 2014 Wyróżnienie Od Starosty Wałbrzyskiego Pana Józefa Piksy za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2013. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego przyznał nagrodę pieniężną i wyróżnienie dla Julii Pojasek za zdobycie brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin (Legnica 2013).

 

 

Liga Czeska Karate Shinkyokushin 17.05.2014 Franciskove Lazne. Reprezentacja MKS-u Szczawno-Zdrój zajęła miejsca medalowe:

- Alicja Baranowska 1 miejsce
- Julia O. 1 miejsce
- Adrian D. 1 miejsce
- Bryan Z. 1 miejsce
- Dominik O.3 miejsce
- Krystian R. 3 miejsce

Specjalna nagroda za najlepsze i najszybsze KO (nokaut) w turnieju - Adrian D. MKS Szczawno-Zdrój


(F. Lazne 17.05.2014 na zdjęciu A. Baranowska z tatą J. Baranowskim)

25.10.2014r. Mistrzostwa Czeskiej Republiki

W Czeskich Marianskie Laznie  odbył się międzynarodowy turniej karate.
Zawodnicy naszego klubu  zajęli miejsca medalowe:
1 - Jakub M.
1 - Julia O.
1 - Adrian D.
3 - Bryan Z.


Czechy Marianskie Laznie 25.10.2014r
 

21 marca 2015 - Rok 2015 również był rokiem udanych startów naszych zawodników. Podczas XXXIV MISTRZOSTW MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO Polskiego Związku Karate w Ząbkowicach Śląskich, które odbyły sięw dniu 21 marca 2015. Zawodnicy klubu osiągnęli wyniki sportowe Jakub M. zajął 1 miejsce w kategorii Kumite, a Michał Kaźmierczak 3 miejsce w kategorii Kumite.


(Ząbkowice Śl.  21.03.2015, Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego PZK na zdjęciu od prawej Jakub M., M. Kaźmierczak)

(Makroregion Dolnośląski PZK 21.03.2015 na zdjęciu drugi od prawej na podium M. Kaźmierczak 3 miejsce kat. kumite)


(Makroregion Dolnośląski PZK 21.03.2015 na zdjęciu drugi od lewej na podium Jakub M. 1 miejsce kat. kumite)
 

10.10.2015 roku - W międzynarodowych zawodach w Małomicach  Michał Kaźmierczak zawodnik naszego Klubu Karate Full Contact zajął 2 miejsce w kata 14-15 lat. W zawodach wzięło udział ponad 90 zawodników, z Polski i Czech.

 

31.10 - 1.11.2015 Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushin. W roku 2015 w Tokio odbyły się 11 Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushin (31.10 - 1.11.2015), podczas  światowego seminarium Karate Shinkyokushin (3-4.11.2015) do egzaminu na stopień 5 Dan przystąpił sensei Jacek Baranowski. Po wyczerpującym i wymagającym egzaminie, który zawierał znajomość kihon, kata, ido geiko, próbęwytrzymałościowo kondycyną oraz test kumite. Egzamin dla sensei Jacka Baranowskiego zakończył się pomyślnie, a w naszym klubie przybył nowy stopień 5 Dan i tytuł Shihan dla Shihan Jacka Baranowskiego. Stopień ten jest już ostatnim stopniem, który można zdobyć w formie egzaminu. Jest on również uwieńczeniem wieloletniej drogi Budo Karate każdego karateka. Drogi jaką musi przejść każdy, kto chce wspiąć się na ostatni mistrzowski stopień i tytuł "profesora" w Karate. To miłe, że nasz klub posiada tak prestiżowe i najwyższe tytuły, które świadczą o profesjonaliźmie pracy trenerskiej w Klubie.


(certyfikat i pas 5 Dan Shihan Jacka Baranowskiwego)

Wrzesień 2016 - Klub Karate Full Contact - reaktywacja. Całkowita ponowna reaktywacja działalności Klubu Karate Full Contact nastąpiła od września 2016.

Z inicjatywy rodziców zawodników od roku 2016, zajęcia prowadzone są ponownie w Wałbrzychu, między innymi w świetlicy Rady Wspólnoty Samorządowej (RWS) w dzielnicy Podgórze przy ul. Niepodległości 24, oraz w Szkole Podstawowej nr 2  w dzielnicy Wałbrzycha B. Kamień przy ul. Wańkowicza 13. Słowem historia naszego klubu zatoczyła pełne koło, wrócilismy na stare miejsce, w którym zaczęła się nasza droga, ale to jeszcze nie koniec, wciąż jest wiele do zrobienia, więc ćwiczymy dalej aby nasze Karate było doskonalsze niż  wcześniej.

29.10.2016r.  - Mistrzostwa Czeskiej Republiki - Liga Karate Shinkyokushin Hradec Kralove 
Medale dla Klubu Karate Full Contact wywalczyli: 

  1. Adrian Dobosz - 2 miejsce
  2. Alicja Baranowska - 3 miejsce
  3. Krystian Raś - 3 miejsce + nagroda za najszybszy nokaut turnieju, który wyniósł 4 sek.


Międzynarodowy Turniej Karate Hradec Kralove 29.10.2016

 

5-6.11.2016 Seminarium kumite -  w Grodzisku Mazowieckim, Książenice odbyło się seminarium szkoleniowe Karate z Japońskim Instruktorem Mistrzynią Świata i Japonii Sensei Emi Shoguchi. W seminarium wzięło udział 3 zawodników z naszego klubu A. Baranowska, J. Milewska, M. Kaźmierczak i trener Jacek Baranowski.


(Książenice 6.11.2016, Seminarium z E. Shoguchi od lewej J. Baranowski, J. Milewska, E. Shoguchi, T. basiak, A. Baranowska, M. Kaźmierczak, A. Jasiński)


(Książenice 6.11.2016, na zdjęciu od prawej A. Baranowska, E. Shoguchi, J. Milewska, J. Baranowski)

Od roku 2011 w klubie działa grupa Kickboxingu & K1, która dynamicznie się rozwija.  Zajęcia Kickboxingu dedykowane są dla osób, które chcą uczestniczyć w rywalizacji sportowej lub chcą ćwiczyć rekreacyjnie. W chwili obecnej prowadzone są zajęcia w grupach dla dzieci od 10 lat, młodzieży i osób dorosłych.

Poprzez członkostwo Klubu w Polskich Związkach sportowych uczestnicy zajęć wszystkich grup Karate i Kickboxingu mają nieograniczone możliwości udziału i startu w zawodach w kraju i za granicą. Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach klubu.

11.03.2017r - Sukces zawodników Klubu Karate Full Contact podczas Mistrzostw Dolnego Śląska - XXXVI Mistrzostw Makroregionu Dolnośląskiego (Polski Związek Karate) 

4 zawodników i 4 medale zdobyte podczas XXXVI Makroregion Dolnośląski Karate Kyokushin (Mistrzostwa Dolnego Śląska) Ząbkowice Śl. Turniej organizowany w ramach rywalizacji Polskiego Związku Karate. Dla Wałbrzycha / Klub Karate Full Contact/ medale w Kumite zdobyli:
1. Adrian D.1 miejsce
2. Alicja Baranowska 3 miejsce
3. Justyna Milewska 3 miejsce
4. Krystian R. 3 miejsce

Mamy Mistrza Dolnego Śląska 2017 w Klubie - Adrian Dobosz. Ten utytułowany zawodnik to również zdobywca wicemistrzostwa Europy Juniorów. Świetnie oczywiście spisali się pozostali nasi zawodnicy np Alicja pogrążyła we łzach zawodniczkę z Wrocławia. Miły widok sprawił zwycięstwo na macie i wysokie wyniki sportowe.

25.04.2017 - Czarny pas dla sensei Romana Czaja 

Podczas wtorkowego treningu w naszym klubie mieliśmy wyjątkową uroczystość związaną z wręczeniem japońskiego mistrzowskiego pasa dla Sensei Roman Czaja 1 Dan, Osu!
Sensei Roman zaczynał swoją przygodę ponad 19 lat temu i był inicjatorem powstania pierwszego w Wałbrzychu Klubu Shinkyokushin, a także był jednym z członków założycieli i działaczem Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai tzn. pierwszej organizacji promującej Karate Shinkyokushin w Polsce. Gratulacje!


22.04.2017 - Międzynarodowy Turniej Karate w Kamiennej Górze.

W Kamiennej Górze odbył się turniej karate Shinkyokushinkai "I Kamiennogórski Turniej Karate". Turniej w Kamiennej Górze był pierwszym turniejem z czterech w ramach IV edycji Dolnośląskiej Ligii Karate Shinkyokushin 2017. Zawody zgromadziły rekordową liczbę 240 zawodników startujących w 41 kategoriach (Kata, Kumite) z 14 klubów sportowych głównie z terenu Dolnego Śląska. Nasz klub reprezentowali następujący zawodnicy
1. Alicja Baranowska
2. Justyna Milewska
3. Adrian D.
4. Krystian R.
5. Jakub Lis
6. Szymon Pomjan
7. Oliwier Lipiński

Podczas zawodów w Kamiennej Górze zawodnicy Klubu Full Contact zdobyli 6 medali i zajęli następujące miejsca medalowe

Konkurencja Kata:
1. Alicja Baranowska 1 miejsce

Konkurencja Kumite
1. Alicja Baranowska 1 miejsce
2. Krystina R. 1 miejsce
3. Adrian D. 2 miejsce
4. Justyna Milewska 3 miejsce
5. szymon Pomjan 3 miejsce

Poza podium znaleźli się Jakub Lis i Oliwier Lipiński którzy stoczyli bardzo zaciekłe walki w półfinale. Ogółem brawa dla całego zespołu i zaangażowanie rodziców.

 

6.05.2017 Turniej Karate Shinkyokushin "Silesia Cup" Legnica.

Turniej Karate Shinkyokushin Silesia Cup 6.05.2017 w Legnicy. Nasz zawodnik Krystian R. zajął 2 miejsce w kategorii +60 kg 14-15 lat.

27 maja 2017 pokaz Karate Shinkyokushin w Wałbrzychu.

Podczas "Dni  Wałbrzycha" w dniu 27.05.2017 na stadionie Aqua Zdrój na dużej scenie na zaproszenie organizatora, członkowie naszego klubu klub prezentowali swoje umiejętności. W pokazie wystapiło kilkoro naszych zawodników w tym Sensei Roman Czaja, Alicja Baranowska, Justyna Milewska, Michał Kaźmierczak, którzy są utytułowanymi zawodnikami klubu. Podczas pokazu prezentowaliśmy jak wyglada nasz codzienny trening, trochę kombinacji do walk, prezentację walk full contact, Kata, a na koniec efektowne łamanie suporeksów i kiji. Bardzo ładnie zaprezentowała się najmłodsza uczestniczka pokazu Natalia Darmochwał 6 lat, która połamała gruby styropian techniką mawashi geri jodan.
zdjęcia z portali: walbrzyszek.com , dziennik.walbrzych.pl

17.06.2017r "Biały Lew Cup 2017" Szklarska Poręba 
Miejsca medalowe dla Klubu Karate Full Contact zajęli:
Kata
1. Alicja Baranowska 1 miejsce
2. Michał Kaźmierczak 1 miejsce
Kumite:
1. Alicja Baranowska 2 miejsce
2. Szymon Pomjan 2 miejsce

22-30.07.2017. Croatia 2017 - Shinkyokushin Czech Republic Summer Camp 2017.
W dniach 22 - 30 lipiec 2017 w Chorwacji odbył się międzynarodowy obóz Karate Shinkyokushin. Organizatorem była Czeska Organizacja Shinkyokushinkai. Z ramienia Polskiej Organizacji głównym instruktorem był Shihan Jacek Baranowski WKO Branch chief, a z ramienia Czeskiej Organizacji Shihan Jiri Zofcin WKO Branch Chief.

 

 

Seminarium Karate z Shihan T. Ishihara Serock 25-27.08.2017.
W dniach 25-27 sierpnia 2017 w Serocku k. Warszawy odbyło się międzynarodowe seminarium Karate Shinkyokushin. Organizatorem seminarium był shihan T. Basiak Branch. Treningi prowadził znany japoński mistrz, zawodnik i zarazem trener kadry narodowej Japonii Shihan Tadashi Ishihara. W seminarium wzięło udział 4 zawodników i trener Shihan Jacek Baranowski z klubu Karate Full Contact.

2.12.2017 Sokolov, Czechy. Finał Czeskiej Ligii Karate Mistrzostwa Czeskiej Republiki.

Miejsca medalowe dla Klubu Full Contact zajęli:

1. Krystian R. - 1 miejsce
2. Szymon Pomjan - 4 miejsce


na zdjęciu od lewej K. R., J. Baranowski, S. Pomjan


Krystian R. 1 miejsce w kat. kumite

Podczas ceremoni wręczenia pucharów Shihan J. Baranowski otrzymał z rąk prezydenta Czeskiej Orgnizacji Shihan Jirii Zofcin pamiatkową encuklopedię o sportach walki w Czeskiej Republice.


Encyklopedia o sportach walki w Czeskiej Republice, na zdjęciu Shihan J. Baranowski z najwazniejszymi instruktorami w Czechach Shihan Jirii Zofcin oraz Frantisek Slama

XDo prawidłowej pracy serwisu wykorzystywane są pliki cookies.Stosowane są one do celów statystcznych jak i poprawienia wygody przy korzystaniu z serwisu.
Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies zamknij ten komunikat Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Naszą Polityka Cookies.